Korty Tenisowe

Twoja sportowa
oaza w mieście.

Korty Tenisowe

Twoja sportowa oaza w mieście

0
kortów otwartych
0
korty zadaszone

Korty na Stadionie Olimpijskim, które mamy do dyspozycji, tworzą jeden z największych tenisowych obiektów sportowych tego typu w Polsce.

Olimpijski Club korzysta łącznie z 14 kortów: 11 kortów otwartych, czynnych w sezonie letnim i 3 kortów zadaszonych dostępnych przez cały rok. Dzięki temu, zajęcia tenisowe, jak i mecze towarzyskie rozgrywane przez naszych klubowiczów, mogą odbywać się zawsze, bez względu na porę roku. Każdy z kortów posiada odpowiednio przygotowaną nawierzchnię z mączki ceglanej. Pięć kortów otwartych wyposażonych jest w profesjonalne oświetlenie umożliwiające grę w godzinach wieczornych. Trzy z tych kortów mają także trybuny dla publiczności i wykorzystywane są do organizacji turniejów i wydarzeń sportowych.

Każdy z kortów posiada odpowiednio przygotowaną nawierzchnię z mączki ceglanej.

Każdy z kortów posiada odpowiednio przygotowaną nawierzchnię z mączki ceglanej.

Stadion Olimpijski to miejsce, które zna każdy Wrocławianin.

To perła niemieckiej architektury sportowej. Został zbudowany w latach 20-tych ubiegłego stulecia na potrzeby Igrzysk Olimpijskich. Projekt wykonał niemiecki architekt Richard Konwiarz. Cały kompleks sportowy z kortami, stadionem głównym, bieżnią do rozgrywania zawodów żużlowych, halą sportową, boiskami bocznymi oraz pierwszym profesjonalnym boiskiem do baseballu, był w latach 40-tych i 50-tych miejscem ważnych wydarzeń sportowych.

W latach 70-tych, kiedy Wrocław był znów miastem polskim, prawa do terenów olimpijskich przejęła Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W tym czasie wiele obiektów sportowych zmodernizowano, m.in. w zakresie oświetlenia czy murawy stadionu, która jest podgrzewana.

Tereny wokół kortów to zielone serce Wrocławia. Służą mieszkańcom od dziesięcioleci.

Są miejscem niedzielnych spacerów całych rodzin, areną zajęć sportowych, treningów, maratonów oraz koncertów.